Der er blevet begået indbrud på Skåde Højgårdsvej i Højbjerg. Indbruddet fandt sted mellem torsdag d. 21. maj kl. 18.00 og mandag d. 25. maj kl. 18.15.
Der er blevet begået et indbrud på Kalkkjærvej i Højbjerg. Indbruddet fandt sted i tidsrummet mellem fredag d. 22. maj kl. 00.00 og mandag d. 25. maj kl. 08.00.
Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Højbjerg og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Føtex, LetKøb, Netto, Rema 1000, og SuperBrugsen.
4 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Højbjerg. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Lørdag d. 23. maj blev der begået indbrud på Kalkærparken i Højbjerg. Indbruddet fandt sted i tidsrummet mellem kl. 01.00 og kl. 04.30.
Højbjerg byder på en uge fyldt med spændende aktiviteter, lige fra meditativ vandring ved stranden til unikke middagsoplevelser og gratis volleyball- og undervandsrugbyprøvetræninger for børn.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Højbjerg.
Aarhus er igen vært for EM i Latin dans – store forhåbninger til lokale medaljer ved mesterskabet i Vejlby-Risskov Hallen i 2026.
Plejehjemmet Ankersgade 25-27 iværksætter forbedringer efter påbud fra Arbejdstilsynet om uklare krav og arbejdsgange i det daglige arbejde.
Der er to spændende arrangementer på dagsordenen i Højbjerg denne weekend. Tag med på en tangsafari i den smukke natur syd for Aarhus, eller besøg det store indendørs loppemarked i Loppehuset.
Aarhus Kommunes afdeling for Sundhed og Omsorg står over for yderligere besparelser på grund af et forventet merforbrug på 60 millioner kroner i 2026, trods allerede gennemførte opbremsninger.
Der har været et indbrud på Stennehøj i Højbjerg. Indbruddet begyndte søndag d. 17. maj kl. 19.00. Yderligere oplysninger om sagen er endnu ikke offentliggjort.